Czasami jest taka chwila, taki moment, że coś lub ktoś Cię zainspiruje, motywuje i masz ochotę coś zmienić. Jesteś tak nakręcony, że wydaje się że nic Cię nie zatrzyma i… nic nie zmieniasz.

Mija jakiś czas, a często długi czas, a Ty ciągle w tym samym miejscu, cięgle te same emocje, że nic się nie zmienia, a czasem jednak widzisz zmiany dookoła i zaczynasz żałować że wtedy kiedyś tam czegoś nie zrobiłeś i jeszcze bardziej się „zapadasz.”

Co zatem nas tak skutecznie blokuje i powstrzymuje?

Zazwyczaj jest tak że ok 80 % blokad to są blokady wewnętrzne a tylko 20 % to ograniczenia zewnętrzne. Powiesz – „no jak to? Tylko 20 % to to co nas ogranicza od zewnątrz?”  TAK

Skąd ja to wiem? – bo wiem ;-) (jeżeli mnie „śledzisz”, czytasz wpisy, uczęszczasz na szkolenia, poznajesz to wiesz skąd wiem)

Co zatem robić aby nie dać się ograniczać samemu sobie i aby iść do przodu?
Obserwuj się :-) Obserwuj swoje emocje, to co czujesz jak się zachowujesz w konkretnych sytuacjach, zbadaj co Cię powstrzymuje wewnątrz przed podejmowaniem konkretnych decyzji – strach, lęk, przekonania, brak wiedzy, … czy na zewnątrz – ludzie, okoliczności, pieniądze…

Jeżeli blokuje Cie strach i lęk to przeanalizuj ryzyko, korzyści, ustal kolejne kroki, rozpisz to i zaplanuj a później zrób. Strach i lęk mają za zadanie nas bronić przed nieznanym, więc jest to nasz naturalny odruch obronny.

Jeżeli blokują Cię przekonania, to znajdź korzenie tych przekonań, z czym są związane, kiedy je nabyłeś, czy są jedyne, czy dane przekonanie można zmienić itd

Jeżeli Twoim ograniczeniem jest wiedza lub doświadczenie – to ją zdobądź lub kup.

A co w przypadku ograniczeń zewnętrznych?
Ludzie będą Cię odciągać od czegoś czego oni sami nie znają, będą chcieli Cię ochronić przed nieznanym, będą bali się o Twoją porażkę (czyż to nie jest dziwne, że nie będą się zastanawiać nad sukcesem, tylko od razu założą porażkę), staną się nagle ekspertami w czymś na czym się totalnie nie znają itd. Dlatego znajomym często na początku lepiej nie mówić a raczej znaleźć kogoś, kto zna się na danym temacie i będzie Cię wspierał (znajdź swojego mentora)

Okoliczności możesz zmieniać, to TY masz na nie wpływ i zawsze jest tylko kwestią czasu jak możesz dokonać tego czego bardzo chcesz.

Jeżeli brakuje Ci pieniędzy to jet to tak samo jak z wiedzą – zdobądź je lub zarób. Nic więcej.

PAMIĘTAJ!

Zawsze masz wpływ na siebie, swoje decyzje a tym bardziej na otoczenie, okoliczności czy ludzi wokół siebie.

TO TY JESTEŚ TWÓRCĄ SWOJEGO ŻYCIA.

Jeżeli szukasz inspiracji, motywacji wiedzy skontaktuj się ze mną. Zapisz się również na newsletter, aby być na bieżąco z poradami i inspirującymi wpisami.

[FM_form id=”1″]

Dodaj komentarz