Dlaczego, aby odnosić sukcesy, zarabiać satysfakcjonujące pieniądze, być zamożnym, lub bogatym trzeba zmieniać siebie, swoje przyzwyczajenia oraz nawyki.

Dlaczego to:
1. Jest konieczne?
2. Jest trudne?

Pokażę Ci kilka różnic pomiędzy myśleniem i postępowaniem ludzi bogatych i ludzi biednych. Jednak na samym początku przedstawię Ci różnicę pomiędzy ludźmi biednymi, zamożnymi i bogatymi.

 1. Pierwsza kategoria osób jest uzależniona finansowo od tego czy wstanie i pójdzie dziś do pracy, czy nie. Jeżeli nie pójdzie – nie zarobi.
 2. Ludzie zamożni mogą sobie pozwolić na to aby przez pewien czas nie pracować i  w tym przypadku stopień zamożności zależy od tego jak długi jest ten czas kiedy możesz nie pracować. Mogą to być miesiące, mogą być lata. Im dłużej – tym dana osoba jest bardziej zamożna.
 3. Bogaci to ci, którzy mogą przestać pracować a ich biznesy i pieniądze pracują dla nich.

W jakiej grupie Ty się znajdujesz? Tutaj musisz sobie odpowiedzieć samemu. A jak to jest w społeczeństwie? Większość osób żyjących w naszym otoczeniu znajduje się w grupie pierwszej. Wynika to z różnych czynników, ale to że jesteśmy w tej kategorii nie oznacza, że nie można jej zmienić – wymagać to jednak będzie sporej pracy. Niestety nie fizycznej lecz pracy nad sobą, pracy nad własnymi nawykami, otoczeniem(znajomymi) i z własnym zarozumialstwem. To wszystko to są bardzo trudne działania i potrzeba wiele wytrwałości i konsekwencji w podjętych działaniach. Upłynie również sporo czasu. Jeżeli jednak pójdziesz tą drogą i wytrwasz – zmienisz swoją „grupę społeczną”.

Przedstawię Ci kilka podstawowych różnic w myśleniu oraz postępowaniu ludzi zamożnych i bogatych. Zacznę od cytatu: „Biedni skupiają się na przeszkodach, bogaci koncentrują się na szansach” – T. Harv Eker

Już tutaj widać pierwszą różnicę w myśleniu i działaniu. Kolejne to:

 • Bogaci grają tak żeby wygrać, Biedni grają aby nie przegrać.
 • Bogaci tworzą swoje życie, Biednym się życie przytrafia.
 • Bogaci wciąż uczą się i rozwijają, Biedni myślą, że wszystko już wiedzą.
 • Bogaci wolą wynagrodzenie za wyniki pracy, Biedni wolą mieć płacone za czas pracy.
 • Bogaci myślą – „wezmę to i to”, Biedni biorą „to lub tamto”
 • Bogaci robią wszystko aby nimi być, Biedni jedynie chcą być bogaci.
 • Bogaci działają pomimo lęku, Biednych lęk powstrzymuje.
 • Bogaci dbają aby pieniądze ciężko dla nich pracowały, Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.
 • Bogaci myślą na dużą skalę, Biedni mają ograniczone perspektywy.
 • Bogaci potrafią podziwiać i czerpać przykład z innych bogatych, Biedni nie cierpią bogatych.
 • Bogaci więksi od swoich problemów, Biednych problemy przerastają.
 • Bogaci chętnie promują siebie i swoją wartość, Biedni myślą negatywnie o dzieleniu się wiedzą z innymi.

To są moje obserwacje i wnioski z ponad dwudziestoletniego doświadczenia zawodowego, przeczytanych książek, podjętych działań oraz efektów tego wszystkiego z ostatnich kilku lat ;-) Ludzie, którymi się dziś otaczam są mądrzejsi niż ja, mają większe doświadczenie w swoich dziedzinach, są profesjonalistami i co dla mnie jest najważniejsze – praktykami.

Tutaj kończę i nie komentuję już więcej ponieważ ja wiem którą drogą iść i jakie działania podejmować. A decyzję za siebie musisz podjąć samemu ;-) To jest Twoje życie

A gdy zechcesz mieć więcej wartościowej wiedzy to zapisz się na moją listę newslettera :-)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości:

Wpisz kod captcha:
captcha

Dodaj komentarz