Kiedy przychodzi taki dzień…

Aktualności, Rozwój, Życiowo 1 Komentarz

Cóż za wspaniały dzień. Te chwile, kiedy coś do Ciebie wraca, albo pojawia się efekt Twojej pracy lub wytrwałości. Kiedy widzisz efekt, albo dostajesz tę upragnioną wiadomość, tę na którą tyle czekałeś. Dlaczego niektórym takie dni przydarzają się często a innym rzadko lub wcale.
Wszystko zależy od nasycenia zaangażowaniem Twojego działania w konkretnym, określonym celu i skupieniu na ten cel oraz na efekt jaki chcesz osiągnąć. I teraz jeżeli Twoje zaangażowanie jest niewielkie, a działania sporadyczne, to takie też będą efekty. Np. Jeżeli chcesz mieś fajną sylwetkę, może chcesz schudnąć, to ćwicząc raz w miesiącu niewiele osiągniesz, raz w tygodniu raczej też niewiele, ale już cokolwiek, a jak już raz dziennie – to efekt może być przewidywalny.

Jednak samo ćwiczenie raz dziennie również może nie wystarczyć, ponieważ tutaj bardzo wiele zależy też od jakości Twoich ćwiczeń. Jeżeli będziesz samodzielnie próbować to na samym początku, może okazać się że ćwiczysz w niewłaściwy sposób i mięśnie nie rozwijają się. Wygląda to tak, ze chodzisz z uporem ćwiczysz, machasz, pocisz się a efektu nie ma – później rezygnujesz ponieważ nie ma efektu i stwierdzasz, że to nie jest dla Ciebie. I tak często jest z wieloma aspektami naszego życia. Zaczynamy, a ponieważ często nie wiemy jak, nie mamy profesjonalnej pomocy i praktycznej wiedzy to popełniamy błędy, powoduje to że błędy nas zniechęcają i zazwyczaj szybko rezygnujemy.

Co więc zrobić, żeby nie wypalać się i zbyt szybko rezygnować.

1. Znajdź swoje dlaczego – jeżeli określisz dlaczego to robisz, lub chcesz to robić i to będzie dokładnie Twoje dlaczego i na 1000 % będziesz przekonany że chcesz to zrobić i wiesz dlaczego – to prawdopodobnie nie poddasz się szybko :-)

2. Znajdź ludzi, którzy idą w tę samą stronę i którzy będą Cię wspierać – w grupie łatwiej się idzie i w przypadku kiedy braknie Ci motywacji, będziesz mieć  właściwe wsparcie.

3. Znajdź ludzi, którzy już przeszli tę drogę, oni wiedzą gdzie czekają pułapki, co robić, czego nie robić.

4. Otaczaj się ludźmi sukcesu, oni wiedzą, ile potrzeba pracy i zaangażowania aby osiągnąć sukces. Oni nie będą się z Ciebie śmiali.

5. Działaj, ucz się, bądź wytrwały, weryfikuj, poprawiaj, wyciągaj wnioski, działaj….

ZAWSZE JEST ZA WCZEŚNIE BY REZYGNOWAĆ

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o kolejnych wpisach, aktualnościach, ciekawostkach ze szkoleń…

[FM_form id=”1″]

One thought on “Kiedy przychodzi taki dzień…

Dodaj komentarz