Ten artykuł już kiedyś był wielokrotnie publikowany w różnych miejscach, ale postanowiłem go „odgrzebać”, ponieważ zbliża się proces w aferze Amber Gold. I pomimo upływu czasu, wielu ostrzeżeniach, edukacji w tym temacie, to ciągle napotykam osoby, które łakome szybkiego zysku wierzą w takie cuda finansowe jak sprytnie ukryte piramidy. Sam też co jakiś czas otrzymuję „intratną propozycję” tylko ja odmawiam, ponieważ wiem na co zwrócić uwagę. Wielu z moich znajomych też polokowało pieniądze w takich „biznesach” i niestety stracili, a w ostateczności nic nie zarobili (co i tak jest pozytywnym zakończeniem) Zatem zapraszam do lektury :-)
Może się kiedyś zdarzyć, że w Twoim życiu pojawi się chęć zmiany. To jest bardzo dobry objaw :-) Aby jednak cokolwiek zmienić, trzeba coś zmienić i – trzeba zacząć od siebie. A jak już odpowiednio się do tej zmiany nastawisz to zaczynasz szukać możliwości i okazji. Często zdarza się tak, że to te okazje do nas same „przychodzą”. To nasi znajomi, czasem rodzina podaje nam różnego rodzaju pomysły „na biznes”. Specjalnie napisałem w cudzysłowie, ponieważ są to najczęściej okazje pozorne.
Jak więc rozpoznać dobrą okazję od tej o zerowej wartości. Wśród tych okazji często są firmy działające w MLM lub  pod przykrywką MLM. I tutaj jest pułapka. Jeżeli nie masz wiedzy czym jest dobrze skonstruowany Plan Marketingowy w Firmie MLM, nie znasz różnic – to możesz popaść w całkiem nawet spore kłopoty finansowe, a przy  okazji też stracić znajomych i przyjaciół.
Jakie są zatem zagrożenia i różnice:
1. Jeżeli otrzymujesz propozycję „wejścia do biznesu” z inwestycją, a „później to już nic nie musisz robić tylko wciągniesz (wprowadzisz) kilka osób i one będą pracowały na Ciebie” – strzeż się!!! W życiu nic nie przychodzi bez pracy!!!
2. W każdej inwestycji jest ryzyko. Jeżeli ktoś Ci oferuje zysk bez ryzyka, a najczęściej obiecywane zyski są dość spore – uważaj. Zazwyczaj jest tak, że jeżeli inwestujesz to im wyższy spodziewany zysk, tym większe ryzyko.
3. Sprawdź Firmę z którą chcesz się związać. Sprawdź czy ma siedzibę w Polsce, kto nią zarządza, jaka jest historia tej osoby, jakimi Firmami zarządzała i z jakim skutkiem.
4. Sprawdź Plan Marketingowy (plan wynagrodzeń) jeżeli Firma mówi że oddaje 80 – 90 % obrotów to kłamie. Żadna  Firma nie jest się w stanie utrzymać za 10 % obrotów. Pozwoli Ci to ograniczyć ryzyko, że Firma po krótkim czasie zbankrutuje. Ma przecież być Twoim Partnerem biznesowym na lata. Firmy z dobrze skonstruowanymi planami marketingowymi wypłacają swoim Przedstawicielom najczęściej ok 50 % obrotów, – reszta to koszty i zysk firmy.
5. Dowiedz się jak Firma jest długo na rynku, jakie ma sukcesy oraz jak wiele osób otrzymało od niej pieniądze i ile  osób osiąga kolejne tytuły i jakiego rzędu otrzymują od Firmy pieniądze.
6. Sprawdź produkt/y, który/e oferuje Firma i który/e Ty będziesz potem dystrybuował. Jeżeli jest on atrakcyjny, łatwo zbywalny, powtarzalny w zakupie to jest to Firma z którą możesz rozważyć współpracę. Firmy działające w systemach piramidalnych najczęściej nie mają produktu – występuje inwestycja finansowa – lub mają drogi i trudno zbywalny produkt, tak aby marża była na nim bardzo wysoka, czyli tutaj jest ukrywana piramida. Może tak być, że produktem są same pieniądze np. obiecywane zyski.
7. Jeżeli na samym początku możesz wykupić sobie poziom w Firmie, czyli za własne pieniądze ustalasz poziom swojego wynagrodzenia w przyszłości to jest to kolejny znak. Firmy działające w MLM są sprawiedliwe i każdy  zaczynając od tego samego poziomu poprzez własna pracę i zaangażowanie może osiągać adekwatne do tego wyniki.
8. Jakie są opłaty wstępne i zobowiązania. W MLM praktycznie nie ma inwestycji lub jest to niewielka kwota.Są Firmy, gdzie można rozpocząć współpracę od symbolicznej złotówki, w innych trzeba wykupić pakiet startowy produktów, ale jest to zrozumiałe, ponieważ jeżeli jest potrzeba promocji oraz prezentacji danych produktów to taki zakup jest konieczny. Jednak jeżeli chodzi o wysokość takiej inwestycji to są to bardzo niskie kwoty i co jest  najważniejsze otrzymujesz produkty, które jeżeli są atrakcyjne to zawsze je możesz odsprzedać, lub zużyć.
Jeżeli  chcesz więcej wiedzieć o branży MLM przeczytaj ten wpis.
Jeżeli chcesz skorzystać z konsultingu MLM sprawdź tutaj.

Zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco z poradami i inspirującymi wpisami.

[FM_form id=”1″]

Dodaj komentarz