Nie ma życia bez ryzyka – tak uważam.

Aktualności, Rozwój, Wzrastam.se, Życiowo Zostaw komentarz

W ciągu ostatnich kilku dni przeszedłem po dwóch trasach w parku linowym.
Systematycznie co chwilę – a im częściej tym lepiej – robię nowe dla mnie rzeczy.
I tak – park linowy w porównaniu do innych ćwiczeń i wyzwań szkoleniowych wydaje się być błahostką (łamanie ręką deski, chodzenie po rozżarzonych węglach, łamanie strzały na krtani i inne podobnego typu zabawy ;-) )
Oprócz różnych nietypowych dla codziennego życia ćwiczeń na szkoleniach aby przesuwać moje granice pobudzam mój mózg robiąc właśnie te nowe rzeczy do tworzenia nowych połączeń neuronowych a mówiąc prościej do uczenia się :-D
Przejście po tych trasach w parku linowym po moim bardzo trudnym prawie dwuletnim okresie, który przeżyłem otworzyło mi dziś w głowie nowe drzwi.
Olśnienie ;-) i wnioski.
Idąc przez przeszkodę masz chwile wahania, chcesz się poddać, ale jeżeli wyłączysz ze świadomości linkę z zabezpieczeniem, która Cię w razie czego przytrzyma, to uświadamiasz sobie ze jeżeli się teraz poddasz to giniesz.

Tyle.
Nie ma Cię.

Wrócić się nie da, więc jedyne co możesz to IŚĆ DO PRZODU i WYTRZYMAĆ lub puścić się. Więc tak naprawdę jedno masz (sensowne) wyjście z tej sytuacji. Dalej iść do przodu.
Zaczynasz wtedy szukać rozwiązań, inaczej układasz nogi, ręce, szukasz innego środka ciężkości, może chwilę odpoczywasz, a w tym czasie obmyślasz strategię, a może też obserwujesz jak radzą sobie inni ;-)
Wielu z Was powie teraz że można ograniczyć ryzyko – tak ograniczyć można, ale nie całkowicie wykluczyć.
Każda chwila naszego życia jest ryzykowna. Może coś Ci spaść na głowę, może Cię potrącić samochód, możesz skręcić nogę na chodniku, możesz się udławić pijąc wodę z butelki itd.
To dlaczego do jasnej cholery boisz się wziąć odpowiedzialność za własne życie w swoje własne łapska i nie walczysz o to Twoje życie. Dlaczego się poddajesz?
Boisz się ryzyka???
Tak naprawdę więcej ryzykujesz nic nie robiąc, ponieważ oddajesz władzę nad Twoim życiem innym ludziom i okolicznościom. Oddajesz swoje życie okolicznościom, które stworzy ktoś inny, a na które Ty nie chcesz mieć wpływu.

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o kolejnych wpisach, aktualności, ciekawostki ze szkoleń…
[FM_form id=”1″]

Dodaj komentarz