Ten wpis piszę po to, abyś mógł szybko ocenić, czy wartość moich doświadczeń jest adekwatna do wartości poszczególnych szkoleń i usług. Gdyby się tak temu przyjrzeć to za co tak faktycznie płacisz idąc na szkolenie? Czy za czas jaki Ci poświęcam na to szkolenie? Częściowo tak, ale… A za co płacisz korzystając z doradztwa, lub coachingu? Teoretycznie też się może wydawać, że za czas, ale… A jeżeli chcesz, abym połączył Cię z kimś kogo znam? No właśnie, za co w tym przypadku.

Często sam na początku mojej drogi rozwoju wiele lat temu zastanawiałem się dlaczego szkolenia tyle kosztują. Nie zastanawiałem się natomiast za co się tak faktycznie płaci. Nie wiem jak jest u innych, ale u mnie przekrojowo to wygląda tak:

ponad dwadzieścia lat praktycznego doświadczenia w pracy we własnych biznesach, etacie w małych firmach, korporacjach, dziesiątki odbytych szkoleń, ponad 600 000 przejechanych kilometrów, setki godzin przeprowadzonych szkoleń, rozmów, spotkań, praca w firmach małych, średnich oraz dużych korporacjach /ponad 13 000 pracowników/, co daje mi przekrój różnych modeli biznesowych, współpraca z właścicielami wielu firm na różnym poziomie, tysiące rozmów z różnymi osobami, co daje mi spojrzenie na różne modele mentalności i świadomości, kilkadziesiąt tysięcy złotych zainwestowanych w rozwój własny, wiele porażek i błędów biznesowych wartych pewnie setki tysięcy, wiedza zdobyta w trakcie oszustwa jakiego na mnie dokonano oraz w trakcie mojego działania jako Prezes Stowarzyszenia Edukacji i Wsparcia Poszkodowanych Majątkowo, gdzie poznaję sposoby działania oszustów i przestępców majątkowych – wiedza ta warta jest parę milionów,do tego  setki, jak nie tysiące godzin poświęconych na analizy, wnioski oraz rozwój własny /od dobrych kilku lat staram się codziennie min godzinę poświęcać na to/, praca w wielu modelach biznesowych – firmy tradycyjne, franczyzy, korporacje, mlm’y, setki godzin wolontariatu w różnych firmach i organizacjach, udział w organizacji wielu imprez w ilościach od kilkunastu do kilku tysięcy uczestników, tysiące osób poznanych w tym czasie i pewnie jeszcze wiele innych okoliczności, o których nawet nie pamiętam :-)

Dlatego, gdy proponuję Ci szkolenie w cenie promocyjnej to jest to spory ukłon z mojej strony w Twoim kierunku, ponieważ wiedza, którą otrzymujesz ma sporą wartość, ale może mieć jeszcze większą jeżeli Ty ją wykorzystasz. Oczywiście zawsze możesz samemu przejść taką drogę poświęcić wiele lat tysiące godzin i setki tysięcy złotych, tylko czy wystarczy Ci na to czasu i pieniędzy?

Jeżeli bardzo boli Cię głowa, to czy idziesz szukać samodzielnie rozwiązania na bolącą głowę, a może czekasz aż samo przejdzie? NIE – prawdopodobnie sięgasz po pigułkę, która w krótkim czasie daje rozwiązanie na Twoją bolącą głowę i powiem Ci więcej – jesteś w stanie za nią zapłacić dużo byleby tylko pomogła. Rozumiesz już moje porównanie. TAK – to ja jestem taką pigułką, dzięki której możesz dostać albo wiele gotowych rozwiązań, albo pracę poprzez coaching gdzie to Ty zdobędziesz własne rozwiązania i nabędziesz nowe umiejętności, które dodatkowo będą miały dla Ciebie wartość wielokrotnie wyższą, ponieważ są Twoje.

 

 

 

Dodaj komentarz