Prowadzisz biznes i doskonale wiesz, że ludzie są jego fundamentem i wiesz również, jak jest trudno znaleźć dobrych pracowników. Ciągłe rekrutacje i ciągle nowi pracownicy. Jednak, czy to jest to wyłącznie ich wina, że nie spełniają Twoich oczekiwań?

Co i jak robić, aby chcieli u Ciebie pracować wartościowi pracownicy, którzy na większość Twoich wymagań już będą przygotowani. Tacy pracownicy, którzy będą wiedzieć co jest ważne w biznesie i nie będą go od środka sabotować?

W jaki sposób działać, aby nie wymieniać często pracowników, prze co ponosisz większe koszty, ponieważ ci nowi pracownicy częściej i więcej popełniają błędów, a osoby już pracujące częściej muszą poświęcać czas na naukę nowych pracowników i na poprawianie po nich błędów. A co za tym idzie? Nie skupiają się na swojej pracy i Firma ciągle mniej zarabia.

Skoro koszt rekrutacji pracownika, jego zatrudnienia, wdrożenia, szkolenia, popełnionych przez niego błędów jest różny i uzależniony od stanowiska, a średnio wahał się będzie w okolicy kilku miesięcznych pensji (jego wartość ostatecznie zależna będzie od obsadzanego stanowiska i branży), to czy stać Cie na to aby co jakiś czas ponosić takie koszty?

Czy zatem można wychować sobie pracownika, lub zatrudnić takiego, który będzie już przygotowany i świadomy?

Tak, lecz jest to kosztowne rozwiązanie. Można przyjąć, że pracownik niższego szczebla to inwestycja przez pierwsze pół roku jego pracy to od kilku do kilkunastu tysięcy, średniego to kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy a wyższego to kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy złotych. Nie są to kwoty wynagrodzeniu tylko kwoty inwestycji pracodawcy w pracownika, aby ten mógł w pełni samodzielnie pracować na danym stanowisku i wypełniać swoje obowiązki nie popełniając przy tym elementarnych błędów.

Co więc zrobić, aby przyciągnąć do siebie tych konkretnych pracowników? Potrzebujesz zbudować markę jako pracodawca. Jak to zrobić? Mogę przygotować strategię budowy marki Twojej Firmy, w ramach mentoringu. Jest to jednak opcja dla średnich i większych firm. Jednak mam przygotowaną bardzo atrakcyjną ofertę, w którą inwestycja za cały rok jest tak tania, że nie przekracza nawet jednego miesięcznego wynagrodzenia dla pracownika.

Jak skonstruowany jest program rozwoju sił pracowniczych w firmie?

Zostajesz Partnerem Programu Twórca Kariery. Uczestnikami tego programu są osoby, które inwestują w swój rozwój jako pracownicy, bądź osoby poszukujące pracy.

Inwestycja w pakiet Partnerski – przy umowie na rok – to:
246 zł przy płatności miesięcznej (x 12 mies)
664 zł przy płatności kwartalnej (x 4 kwartały)
1107 zł przy płatności półrocznej (x dwa półrocza)
1467 zł przy jednorazowej płatności za cały rok
(kwoty brutto)

Inwestycja w pakiet Partnerski – bez umowy na czas określony – to:
1230 zł /mies. (kwota brutto)

Co otrzymujesz w ramach Pakietu Partnera:
– budowanie Marki Pracodawcy Twojej Firmy na lokalnym rynku pracy wg ustalonej strategii,
– dostęp do kandydatów z organizowanych otwartych rekrutacji na lokalnym rynku,
– rabat 40 % na usługę wsparcie procesów rekrutacyjnych,
– dostęp do kandydatów – uczestników Programu Twórca Kariery (umowa Head Hunterska)
– dostęp on – line (6 mies) do Szkoły Przetrwania w Biznesie (wartość 1200 zł),
– 12 godzinnych sesji coachingowych/mentorskich (wartość 4000 zł),
Na sesji spotykamy się (on-line, telefon, lub jeżeli jest taka możliwość fizycznie) raz w miesiącu i omawiamy tematy związane z rekrutacją i Twoimi pracownikami. Pozwoli mi to na lepsze poznanie Twojej Firmy, problemów w niej występujących i znalezienie rozwiązań na nie. Dzięki temu będę mógł lepiej budować markę Twojej Firmy jako pracodawcy.

Dla Ciebie, jako Partnera, przygotowane są również rabaty dla Twoich pracowników, jeżeli zdecydujesz się zainwestować w ich rozwój. Standardowa licencja na dostęp do półrocznego programu w wersji on-line to 400 zł.
Jeżeli wykupisz Program Twórca Kariery, to rabaty będą wyglądały następująco:
– 2 pracowników – 10 %
– 3 -5 pracowników – 15 %
– 6 – 10 pracowników – 25 %
– 10 – 15 pracowników – 30 %
– powyżej 15 pracowników – 35 %

Skip to content