Negocjacje to złożone procesy, które jeżeli nie są dobrze przygotowane i przeprowadzone w odpowiedni sposób, nie kończą się zazwyczaj z jednakowym efektem dla obu stron. Często zdarza się, że jednej ze stron bardzo zależy i przez to nie jest w stanie „na chłodno”spojrzeć na daną sytuację i na „przeciwnika”.

Niektórzy do negocjacji wynajmują kancelarie prawne i jest to dobre rozwiązanie. Jednak kancelaria nie zawsze wejdzie we wszystkie szczegóły istotne, oczywiście zabezpieczy od strony prawnej i podąży według założeń, ale zatrudnienie do negocjacji profesjonalnego negocjatora jest rozwiązaniem zdecydowanie lepszym. Najlepsze efekty oczywiście może dać połączenie pracy i negocjatora i prawników.

Aby dobrze przeprowadzić proces negocjacji potrzeba odpowiedniego przygotowania strategii, określenia założonego celu oraz zbadania możliwości zarówno jednej jak i drugiej strony. Często przy wysokich stawkach warto zrobić wręcz wywiad gospodarczy.

Samo przygotowanie jeżeli jest dobrze zrobione może być jednym z kluczowych elementów podczas negocjacji. Później to już cała otoczka i rozmowy, rozmowy, rozmowy 🙂 Zasada jest jedna – zawsze i wszystko można negocjować a negocjacje trwają dopóki jedna ze stron nie powie kategorycznie – NIE

Podczas odpowiednio przeprowadzonych negocjacji można bardzo wiele osiągnąć i zbudować bardzo trwałą i efektywną współpracę, która może obu stronom przynieść bardzo wiele korzyści nie tylko finansowych. Podczas negocjacji liczy się efekt końcowy porozumienia a nie tylko pojedyncza rozmowa.

Jeżeli Twój Biznes potrzebuje profesjonalnego podejścia do całego procesu negocjacyjnego, to natychmiast skontaktuj się z nami.
W negocjacjach czas często gra też bardzo istotną rolę. Stawki na tę usługę oczywiście nie negocjujemy 😉

Aby zadać pytanie dotyczące negocjacji biznesowych wyślij zapytanie mailem na adres biznes[@]waldemarruszel.pl (usuń kwadratowy nawias)

< Powróć do Dla biznesu

Skip to content