Bardzo istotnych czynnikiem, który nie jest poruszany w polskich szkołach, na uczelniach jest inteligencja finansowa. instytucje te nie uczą nas nawet bardzo podstawowej wiedzy o finansach, a rodzina często tej wiedzy nie posiada w takim zakresie w jakim faktycznie mogłaby ona nam pomóc.

Pokażę Ci tutaj pewien bardzo prosty przykład i to nie wymyślony, tylko wzięty z życia. Czy jest dla Ciebie zbliżony do Twojego otoczenia – nie wiem, oceń  to sam szukając podobnych przykładów.
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak to jest, że w rodzinach, w których prowadzony jest biznes (raczej większy), to zazwyczaj dzieci wychowując się w takim środowisku często też wybierają taką drogę na życie i zarabianie pieniędzy? Jeżeli mają wzorzec pracy w biznesie, zarządzania nim i uczą się tego obserwując i również tak pracując to nie widzą, lepszej drogi na pracę, zarabianie i na budowanie swojej niezależności finansowej.
Jeżeli natomiast sposobem na zarabianie jest również biznes ale ten mniejszy, raczej jednoosobowa działalność to dziecko ucząc się przy rodzicach prowadzenia takiego modelu biznesu raczej będzie uważać, że lepiej jest samemu prowadzić biznes, ponieważ pracownicy stwarzają ryzyko i są z nimi problemy. Tutaj będzie wyznawana zasada, że jak samemu nie zrobisz to nikt za Ciebie nie zrobi.
Jeżeli jednak ktoś prowadził biznes i popełnił błędy, nikt go nie nauczył, nie pomógł, i biznes upadł, to wzorzec przekazywany dalej będzie taki – biznes jest trudny, nieopłacalny, uczciwie nie można się dorobić itp.A jak to będzie wyglądać w rodzinie etatowej? Przypuszczam, że już samodzielnie jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie 🙂 „Etat to jest stabilność, etat daje pewność, może tutaj nie zarobisz dużo, ale za to stale masz pracę, biznes jest ryzykowny” itd.

Rozumiesz to? Czy już wiesz, że kierują nami pewne schematy?

Czy zatem możesz nauczyć się takiego myślenia, które doprowadzi Cię poprzez zamożność do bogactwa?

Zapewne zapytasz – czy każdy może osiągnąć niezależność finansową?

Tak, jeżeli będziesz postępować według określonych schematów. Zacząć trzeba od mentalności, ponieważ jak wszystko tak i bogactwo zaczyna się w głowie. Później przyjdzie czas na poznawanie wzorców, naukę myślenia ludzi bogatych, wiedzę o pieniądzach, ich możliwościach zarabiania, gromadzenia, pomnażania, zyskach natychmiastowych/kapitałowych, zyskach rezydualnych, przepływach pieniężnych, aktywach, pasywach, kosztach i też musisz nauczyć się zarządzania tym.

Jak już zdążyłeś zauważyć tej wiedzy jest sporo. A zatem i nauki sporo. Jak więc się tego uczyć? Praktykując!

Dlatego to co mam dla Ciebie przygotowanego w zakresie inteligencji finansowej jest podzielone tak, abyś w łatwy sposób mógł to przyswoić i od razu tę wiedzę stosować. Mógłbym zrobić jeden intensywny kurs, tylko i tak nie będziesz w stanie tego wszystkiego przyswoić jednorazowo i nie będziesz w stanie w naturalny sposób wdrożyć tego na raz w życie. Wiedza jest przekazywana podczas webinarów oraz warsztatów, a wszystko podzielone tak, aby było jak najłatwiejsze w nauce i w praktyce.

Pewnie zastanawiasz się też ile kosztuje taka wiedza, która ostatecznie może Cię uczynić człowiekiem niezależnym finansowo?
I tutaj Cie zaskoczę, ponieważ mógłbym tę wiedzę, której zdobycie kosztowało mnie sporo pieniędzy wydanych na szkolenia oraz sporą ilość pieniędzy „straconych” poprzez popełnione błędy (oczywiście ja nie uważam ich za stracone, ponieważ posiadłem wiedzę, a pisze tak tylko żeby Ci to zobrazować) sprzedawać za ładnie dla mnie wyglądające kwoty, lecz zależy mi na tym, aby jak najwięcej osób było przynajmniej zamożnych, ponieważ wtedy więcej i częściej mogą skorzystać z proponowanej przeze mnie wiedzy. A skoro sprawdzą że działa wiedza za symboliczne stawki to chętniej skorzystają z moich droższych produktów i usług biznesowych.

Jednym z podstawowych kursów, od których polecam zacząć proces zmiany jest Program Bogaty Mentalnie – Bogaty Realnie, który trwa dwanaście miesięcy.

Jeżeli zatem chcesz posiąść wiedzę z zakresu inteligencji finansowej sprawdź kalendarz szkoleń, lub wyślij zapytanie na adres biznes[@]waldemarruszel.pl (usuń kwadratowy nawias)

 

< Powróć do Dla Ciebie

Skip to content